filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1989
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Zawodowe i prywatne perypetie dotykające istotnych kwestii społecznych, przydarzające się pracownikom kancelarii prawnej z Los Angeles.
nominacje
China Beach
(1988)
Piękna i bestia
(1987)
thirtysomething
(1987)
Wiseguy
(1987)
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Zdrówko!
(1982)
nominacje
Cudowne lata
(1988)
Murphy Brown
(1988)
Projektantki
(1986)
Złotka
(1985)
Najlepszy film telewizyjny
nominacje
David - historia prawdziwa
(1988)
Donald March
Murderers Among Us: The Simon Wiesenthal Story
(1989)
John Kemeny
,
Abby Mann
,
Bob Cooper
,
Graham Benson
Najlepszy miniserial
wygrane
Wojna i pamięć
(1988)
nominacje
A Perfect Spy
(1987)
Na południe od Brazos
(1989)
The Women of Brewster Place
(1989)
Wiem, że na imię mam Steven
(1989)
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
wygrane
[Carroll O'Connor]
Carroll O'Connor
jako Szeryf William O. "Bill" Gillespie w serialu
Gorączka Nocy
(1988)
nominacje
Ron Perlman
Piękna i bestia
(1987)
Michael Tucker
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Edward Woodward
The Equalizer
(1985)
Ken Wahl
Wiseguy
(1987)
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
wygrane
[Dana Delany]
Dana Delany
jako Porucznik Colleen McMurphy w serialu
China Beach
(1988)
nominacje
Angela Lansbury
Napisała: Morderstwo
(1984)
Linda Hamilton
Piękna i bestia
(1987)
Susan Dey
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Jill Eikenberry
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Najlepszy aktor w serialu komediowym
wygrane
[Richard Mulligan]
Richard Mulligan
jako Dr Harry Weston w serialu
Empty Nest
(1988)
nominacje
Fred Savage
Cudowne lata
(1988)
Michael J. Fox
Family Ties
(1982)
John Goodman
Roseanne
(1988)
Ted Danson
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
wygrane
[Candice Bergen]
Candice Bergen
jako Murphy Brown w serialu
Murphy Brown
(1988)
nominacje
Blair Brown
The Days and Nights of Molly Dodd
(1987)
Bea Arthur
Złotka
(1985)
Rue McClanahan
Złotka
(1985)
Betty White
Złotka
(1985)
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[James Woods]
James Woods
jako Bill Wilson w filmie
Nazywam się Bill W.
(1989)
nominacje
Ben Kingsley
Murderers Among Us: The Simon Wiesenthal Story
(1989)
Robert Duvall
Na południe od Brazos
(1989)
Tommy Lee Jones
Na południe od Brazos
(1989)
John Gielgud
Wojna i pamięć
(1988)
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Holly Hunter]
Holly Hunter
jako Ellen Russell/Jane Doe w filmie
Bez wyroku
(1989)
nominacje
Amy Madigan
Bez wyroku
(1989)
Diane Lane
Na południe od Brazos
(1989)
Anjelica Huston
Na południe od Brazos
(1989)
Jane Seymour
Wojna i pamięć
(1988)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
wygrane
[Melanie Mayron]
Melanie Mayron
jako Melissa Steadman w serialu
thirtysomething
(1987)
nominacje
Lois Nettleton
Gorączka Nocy
(1988)
Michele Greene
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Amanda Plummer
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Susan Ruttan
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
wygrane
[Larry Drake]
Larry Drake
jako Benny Stulwicz w serialu
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
nominacje
Richard Dysart
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Jimmy Smits
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Timothy Busfield
thirtysomething
(1987)
Jonathan Banks
Wiseguy
(1987)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
wygrane
[Rhea Perlman]
Rhea Perlman
jako Carla Tortelli w serialu
Zdrówko!
(1982)
nominacje
Faith Ford
Murphy Brown
(1988)
Julia Duffy
Newhart
(1982)
Katherine Helmond
Who's the Boss?
(1984)
Estelle Getty
Złotka
(1985)
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
wygrane
[Woody Harrelson]
Woody Harrelson
jako Woody Boyd w serialu
Zdrówko!
(1982)
nominacje
Joe Regalbuto
Murphy Brown
(1988)
Peter Scolari
Newhart
(1982)
Meshach Taylor
Projektantki
(1986)
George Wendt
Zdrówko!
(1982)
Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Colleen Dewhurst]
Colleen Dewhurst
jako Margaret Page w filmie
Dlaczego nas opuściła?
(1989)
nominacje
Peggy Ashcroft
A Perfect Spy
(1987)
Glenne Headly
Na południe od Brazos
(1989)
Paula Kelly
The Women of Brewster Place
(1989)
Polly Bergen
Wojna i pamięć
(1988)
Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
[Derek Jacobi]
Derek Jacobi
jako Oszust w filmie
Dziesiąty człowiek
(1988)
nominacje
Armand Assante
Kuba Rozpruwacz
(1988)
Danny Glover
Na południe od Brazos
(1989)
James Garner
Nazywam się Bill W.
(1989)
Corin Nemec
Wiem, że na imię mam Steven
(1989)
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka
wygrane
[Kay Lenz]
Kay Lenz
jako Tina Cassidy w serialu
Rozmowy po północy
(1988)
nominacje
Maureen Stapleton
B.L. Stryker
(1989)
za odcinek "Auntie Sue". Postać "Auntie Sue".
Chloe Webb
China Beach
(1988)
Shirley Knight
The Equalizer
(1985)
za rolę "Pani Roberty McCall" w odcinku "Time Present, Time Past"
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor
wygrane
[Joe Spano]
Joe Spano
jako John Saringo w serialu
Rozmowy po północy
(1988)
nominacje
Edward Woodward
Alfred Hitchcock Presents
(1985)
Peter Boyle
Rozmowy po północy
(1988)
Michael Moriarty
The Equalizer
(1985)
za rolę "Seti aka Wayne Virgil" w odcinku "Starfire"
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka
wygrane
[Colleen Dewhurst]
Colleen Dewhurst
jako Avery Brown Sr. w serialu
Murphy Brown
(1988)
nominacje
Maxine Stuart
Cudowne lata
(1988)
Diahann Carroll
Inny świat
(1987)
Eileen Brennan
Newhart
(1982)
Doris Roberts
Perfect Strangers
(1986)
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor
wygrane
[Cleavon Little]
Cleavon Little
Kochany John
(1988)
nominacje
Sammy Davis Jr.
Bill Cosby Show
(1984)
Robert Picardo
Cudowne lata
(1988)
Jack Gilford
Złotka
(1985)
Najlepsza charakteryzacja w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym
wygrane
Na południe od Brazos
(1989)
Manlio Rocchetti, Carla Palmer, Jean Ann Black za część 4 "The Return"
nominacje
David - historia prawdziwa
(1988)
Michael Westmore, Gerald Quist, Phil Richards
Wojna i pamięć
(1988)
Wes Dawn, Magdalen Gaffney, Jim Kail, Christopher Tucker za część II
Wojna i pamięć
(1988)
Wes Dawn, Magdalen Gaffney, Jim Kail, Christopher Tucker, Thomas R. Burman, Bari Dreiband-Burman za część III
Najlepsza charakteryzacja w serialu
wygrane
The Tracey Ullman Show
(1987)
nagrodzeni: Thomas R. Burman, Carol Schwartz, Bari Dreiband-Burman i Robin LaVigne za odcinek "The Subway"
nominacje
Piękna i bestia
(1987)
Margaret Prentice, Rick Baker, Norman Cabrera, Vincent Prentice i Fred C. Blau Jr za odcinek "Brothers"
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Michael Westmore, Gerald Quist i Janna Phillips za odcinek "A Matter Of Honor"
Najlepsza kompozycja muzyczna w mini serialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (dramatyczna ścieżka dźwiękowa)
wygrane
Na południe od Brazos
(1989)
Basil Poledouris
Za część IV. ("The Return")
nominacje
Most do ciszy
(1989)
Fred Karlin
Pancho Barnes
(1988)
Allyn Ferguson
The Hijacking of the Achille Lauro
(1989)
Chris Boardman
Wojna i pamięć
(1988)
Bob Cobert
Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (dramatyczna ścieżka dźwiękowa)
wygrane
Falcon Crest
(1981)
Joel Rosenbaum
za odcinek "Dust To Dust"
Angela Channing rządzi winnicami Falcon Crest żelazną ręką. Kiedy umiera brat kobiety, jego syn próbuje przejąć należną mu część rodzinnego interesu.
nominacje
Blue Skies
(1988)
Angela Morley
za odcinek "The White Horse"
Columbo
(1968)
Patrick Williams
za odcinek "Murder, Smoke and Shadows"
Na wariackich papierach
(1985)
Alf Clausen
za odcinek "A Womb With A View"
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Dennis McCarthy
za odcinek "The Child"
Najlepsza oryginalna muzyka i słowa
wygrane
Piękna i bestia
(1987)
Lee Holdridge
,
Melanie
za utwór "The First Time I Loved Forever" do odcinka "A Distant Shore"
nominacje
Dadah Is Death
(1988)
Fred Karlin, John Milligan za utwór "In The Light of Our Love" (część I)
Roseanne
(1988)
Dan Foliart
,
Howard Pearl
za utwór "I'll Never Change My Mind" do odcinka "Radio Days"
Shining Time Station
(1989)
Larry Grossman, Ellen Fitzhugh za utwór "Start Where You Are" do odcinka "A Place Unlike Any Other"
Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Na południe od Brazos
(1989)
Simon Wincer
za części "I" ("Leaving") i "IV" ("Return")
nominacje
Bez wyroku
(1989)
Gregory Hoblit
Nazywam się Bill W.
(1989)
Daniel Petrie
Wiem, że na imię mam Steven
(1989)
Larry Elikann
Wojna i pamięć
(1988)
Dan Curtis
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
wygrane
Tanner '88
(1988)
Robert Altman
za odcinek "The Boiler Room"
nominacje
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Eric Laneuville
za odcinek "I'm In The Nude For Love"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
John Pasquin
za odcinek "To Live And Diet In L.A."
Rozmowy po północy
(1988)
Thomas Carter
za odcinek pilotażowy "Conversations With The Assassin"
thirtysomething
(1987)
Scott Winant
za odcinek "We'll Meet Again"
Najlepsza reżyseria serialu komediowego
wygrane
Cudowne lata
(1988)
Peter Baldwin
za odcinek "Our Miss White"
Kevin Arnold wspomina swoje dzieciństwo - czasy, kiedy był zakochany w sąsiadce Wendy.
nominacje
Cudowne lata
(1988)
Steve Miner
za odcinek "Birthday Boy"
Cudowne lata
(1988)
Michael Dinner
za odcinek "How I'm Spending My Summer Vacation"
Murphy Brown
(1988)
Barnet Kellman
za odcinek pilotażowy "Respect"
Zdrówko!
(1982)
James Burrows
za odcinek "The Visiting Lecher"
Złotka
(1985)
Terry Hughes
za odcinek "Brother Can You Spare That Jacket"
Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Przyjadę do domu na święta
(1988)
Jan Scott
,
Edward J. McDonald
,
Jack Taylor
nominacje
American Playhouse
(1982)
Roy Christopher
,
Greg Richman
za "I Never Sang for My Father"
Na południe od Brazos
(1989)
Michael J. Sullivan
,
Cary White
Za część IV. ("The Return")
W 80 dni dookoła świata
(1989)
Jonathan Cheung
,
Vladislav Lašić
,
Svetislav Todorovic
,
Chung Yee Fung
,
Roger Hulme
,
Ian Watson
,
Mike Porter
Wojna i pamięć
(1988)
Wally White
,
Richard Reams
,
Don K. Ivey
,
William Cruse
,
Veronica Hadfield
,
Guy J. Comtois
,
Norm Baron
,
Malcolm Stone
,
Jean-Michel Hugon
,
Hari Pischinger
,
Jeff Haley
,
Francesco Chianese
Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer
nominacje
Roseanne
(1988)
Garvin Eddy
Najlepsze efekty specjalne w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Wojna i pamięć
(1988)
Najlepsze efekty specjalne w serialu
nominacje
Piątek trzynastego
(1987)
za odcinek "13 O'Clock"
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Dan Curry, Ronald B. Moore, Peter W. Moyer i Steve Price za odcinek "Q-Who?"
thirtysomething
(1987)
Jeanne Byrd, Victor Du Bois i Simon Holden za odcinek "Michael Writes A Story"
Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Kuba Rozpruwacz
(1988)
za część I
Kuba Rozpruwacz zaczyna mordować prostytutki we wschodnim Londynie. Sprawę prowadzi inspektor Frederick Abberline.
nominacje
Na południe od Brazos
(1989)
Philip Leto i Manlio Rocchetti za część drugą ("On The Trail")
W 80 dni dookoła świata
(1989)
za część I
Wojna i pamięć
(1988)
Janis Clark, Dino Ganziano, Chris Taylor, Jan Archibald za część III
Najlepsze fryzury w serialu
wygrane
Zagubiony w czasie
(1989)
Virginia Kearns za odcinek "Double Identity"
nominacje
Almost Grown
(1988)
Susan Schuler-Page i Sharleen Rassi za odcinek "If This Diamond Ring Don't Shine"
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Richard Sabre i Georgina Williams za odcinek "Unnatural Selection"
The Tracey Ullman Show
(1987)
Billy Laughridge za odcinek "The Subway"
thirtysomething
(1987)
Carol Pershing za odcinek "We'll Meet Again"
Najlepsze kostiumy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Na południe od Brazos
(1989)
Van Broughton Ramsey
nominacje
W 80 dni dookoła świata
(1989)
Emma Porteus
Najlepsze kostiumy w serialu
wygrane
Piękna i bestia
(1987)
Judy Evans
za odcinek "The Outsiders"
nominacje
Cudowne lata
(1988)
Scilla Andreen
za odcinek "Birthday Boy"
Murphy Brown
(1988)
Bill Hargate
za odcinek "Soul Man"
Projektantki
(1986)
Cliff Chally
za odcinek "Come On And Marry Me, Bill"
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Durinda Wood
,
William Ware Theiss
za odcinek "Elementary, Dear Data"
Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Ujęcie
(1988)
Gayne Rescher
nominacje
Favorite Son
(1988)
Bradford May
Moment krytyczny
(1988)
Roy H. Wagner
Na południe od Brazos
(1989)
Douglas Milsome
Za część IV. ("The Return")
Wojna i pamięć
(1988)
Dietrich Lohmann
Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer
nominacje
Gliniarz i prokurator
(1987)
John C. Flinn III
za odcinek "Wish You Were Here"
Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym
wygrane
Na południe od Brazos
(1989)
Kevin O'Connell
,
Michael Herbick
,
James L. Aicholtz
,
Donald F. Johnson
nominacje
Guts and Glory: The Rise and Fall of Oliver North
(1989)
Chuck Lewis
,
Richard D. Rogers
,
William L. McCaughey
,
Grover B. Helsley
Margaret Bourke-White
(1989)
Richard D. Rogers
,
Grover B. Helsley
,
Richard Schexnayder
,
John Wilkinson
The Hijacking of the Achille Lauro
(1989)
Noel Quinn
,
Doug E. Turner
,
William L. McCaughey
,
Grover B. Helsley
The Karen Carpenter Story
(1989)
Charles T. Knight
,
Richard D. Rogers
,
William L. McCaughey
,
Grover B. Helsley
Wielka ucieczka 2: Nieopowiedziana historia
(1988)
Richard D. Rogers
,
Grover B. Helsley
,
John Wilkinson
,
Claude Hitchcock
Najlepszy dźwięk w serialu dramatycznym
wygrane
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Doug Davey
,
Richard L. Morrison
,
Chris Haire
,
Alan Bernard
za odcinek "Q Who"
Kapitan Jean luc Picard wraz z załogą podróżuje po przestrzeni kosmicznej statkiem Enterprise. Zmierza tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek.
nominacje
China Beach
(1988)
Don Cahn
,
Artie Torgersen
,
James G. Williams
,
Tim Cooney
za odcinek "Vets"
Mission: Impossible
(1988)
Paul Clark
,
Clark Conrad
,
Tim Philben
,
Scott Millan
za odcinek "Golden Serpent"
Rok w piekle
(1987)
Susan Moore-Chong
,
Sam Black
,
Thomas J. Huth
,
Anthony Constantini
za odcinek "I Wish It Would Rain"
thirtysomething
(1987)
Clark Conrad
,
Will Yarbrough
,
Tim Philben
,
Scott Millan
za odcinek "Michael Writes A Story"
Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub programie specjalnym
wygrane
Night Court
(1984)
Allen Patapoff
,
Klaus Landsberg
,
Craig Porter
za odcinek "The Last Temptation Of Mac"
nominacje
Cudowne lata
(1988)
David John West
,
Agamemnon Andrianos
,
John L. Mack
,
Ray West
za odcinek "Birthday Boy"
Zdrówko!
(1982)
Sam Black
,
Robert Douglass
,
Thomas J. Huth
,
Robert Crosby
za odcinek "Jumping Jerks"
Złotka
(1985)
Edward L. Moskowitz
,
Allen Patapoff
,
Craig Porter
za odcinek "You Gotta Have Hope"
Najlepszy montaż dźwięku w serialu
wygrane
Star Trek: Następne pokolenie
(1987)
Mace Matiosian
,
Gerry Sackman
,
Bill Wistrom
,
James Wolvington
,
Wilson Dyer
,
Guy Tsujimoto
za odcinek "Q Who?"
Kapitan Jean luc Picard wraz z załogą podróżuje po przestrzeni kosmicznej statkiem Enterprise. Zmierza tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek.
nominacje
Detektyw Hunter
(1984)
Steve Olson
,
Ian MacGregor-Scott
,
Ray Alba
,
Ed Osborne
,
Cindy Marty
,
Jack Woods
,
Susan Mick
,
Craig Vandagriff
za odcinek "City Under Siege", część trzecia
MacGyver
(1985)
Art Ottinger
,
Steve Danforth
,
Jon Johnson
,
William H. Angarola
,
Miguel Rivera
,
Barbara Issak
,
Keith Bilderbeck
za odcinek "Gold Rush"
Piękna i bestia
(1987)
Bobby Mackston
,
Bruce P. Michaels
,
Richard Taylor
,
Lori Slomka
,
Ralph Osborn
,
David Hankins
,
Pat McCormick
,
Michael L. DePatie
za odcinek "The Watcher"
Wiseguy
(1987)
Edward L. Sandlin
,
Paul Wittenberg
,
Jeff Charbonneau
,
John Kaufman
,
Bill Young
,
William Hooper
,
Robert Gutknecht
,
Roxanne Jones
za odcinek "All Or Nothing"
Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery
wygrane
Wojna i pamięć
(1988)
Peter Zinner
,
John F. Burnett
za część dziesiątą
nominacje
Bez wyroku
(1989)
Joe Ann Fogle
,
Elodie Keene
Na południe od Brazos
(1989)
Corky Ehlers
Za część III. ("The Plains")
Nazywam się Bill W.
(1989)
Paul Rubell
,
John Wright
The Hijacking of the Achille Lauro
(1989)
Robert K. Lambert
Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu jednej kamery
wygrane
thirtysomething
(1987)
Steven Rosenblum
za odcinek "First Day / Last Day"
nominacje
China Beach
(1988)
Randy Jon Morgan
za odcinek "Vets"
Cudowne lata
(1988)
Stuart Bass
za odcinek "Loosiers"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
Paul Dixon
za odcinek "His Suit Is Hirsute"
Wiseguy
(1987)
Ron Spang
,
Larry Strong
za odcinek "White Noise"
Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer
wygrane
Murphy Brown
(1988)
Tucker Wiard
za odcinek pilotażowy "Respect"
nominacje
Murphy Brown
(1988)
Jerry Davis
za odcinek "It's How You Play The Game"
Roseanne
(1988)
Marco Zappia
za odcinek "Toto, We're Not In Kansas Anymore"
Świat według Bundych
(1987)
Larry Harris
za odcinek "Requiem For A Dead Barber"
The Tracey Ullman Show
(1987)
M. Pam Blumenthal
,
Douglas Hines
za odcinki "To Masseur With Love" i "Conjugal Visit"
Najlepszy muzyczny motyw przewodni
nominacje
Men
(1989)
James Newton Howard
Paradise, znaczy raj
(1988)
Jerrold Immel
Tattingers
(1988)
Jonathan Tunick
Unsub
(1989)
Mike Post
Najlepszy program animowany (dłuższy niż godzina)
nominacje
Super Ducktales
(1989)
Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)
wygrane
Garfield's Babes and Bullets
(1989)
nagrodzeni: Phil Roman, Jim Davis, John Sparey, Bob Nesler
Garfield fantazjuje, że jest prywatnym detektywem i ma do rozwiązania sprawę tajemniczego morderstwa.
nominacje
Abel's Island
(1989)
Garfield: His 9 Lives
(1988)
Phil Roman, Jim Davis, George Singer, John Sparey, Ruth Kissane, Bob Scott, Bob Nesler, Doug Frankel, Bill Littlejohn
Meet the Raisins!
(1988)
Najlepszy program dla dzieci
wygrane
Free to Be... a Family
(1988)
nominacje
Lew, czarownica i stara szafa
(1988)
Młodość Charliego Chaplina
(1989)
The Jim Henson Hour
(1989)
Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego
wygrane
Murderers Among Us: The Simon Wiesenthal Story
(1989)
Ron Hutchinson
,
Abby Mann
,
Robin Vote
nominacje
Bez wyroku
(1989)
Alison Cross
Na południe od Brazos
(1989)
William D. Wittliff
za części "I" ("Leaving") i "IV" ("The Return")
Nazywam się Bill W.
(1989)
William G. Borchert
Wiem, że na imię mam Steven
(1989)
Cynthia Whitcomb
,
J.P. Miller
Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego
wygrane
thirtysomething
(1987)
Joseph Dougherty
za odcinek "First Day / Last Day"
nominacje
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
David E. Kelley
,
Steven Bochco
,
Michele Gallery
,
William M. Finkelstein
za odcinek "His Suit Is Hirsute"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
David E. Kelley
,
Michele Gallery
,
Judith Parker
,
William M. Finkelstein
za odcinek "Urine Trouble Now"
Prawnicy z Miasta Aniołów
(1986)
David E. Kelley
za odcinek "I'm In The Nude For Love"
thirtysomething
(1987)
Edward Zwick
,
Marshall Herskovitz
za odcinek "The Mike Van Dyke Show"
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
wygrane
Murphy Brown
(1988)
Diane English
za odcinek pilotażowy "Respect"
nominacje
Cudowne lata
(1988)
Michael J. Weithorn
za odcinek "Our Miss White"
Cudowne lata
(1988)
David M. Stern
za odcinek "Loosiers"
Cudowne lata
(1988)
Todd W. Langen
za odcinek "Coda"
Cudowne lata
(1988)
Matthew Carlson
za odcinek "Pottery Will Get You Nowhere"
Wyróżnieni w roku 1989
Na południe od Brazos
(
5/17
)
Murphy Brown
(
4/10
)
Wojna i pamięć
(
3/13
)
thirtysomething
(
3/10
)
Zdrówko!
(
3/7
)
Prawnicy z Miasta Aniołów
(
2/16
)
Star Trek: Następne pokolenie
(
2/7
)
Piękna i bestia
(
2/7
)
Rozmowy po północy
(
2/4
)
Cudowne lata
(
1/14
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.