PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140235}

Gotowe na wszystko

Desperate Housewives
7,7 115 706
ocen
7,7 10 1 115706
6,8 8
ocen krytyków
Gotowe na wszystko
powrót do forum serialu Gotowe na wszystko

Czy warto ogladac ten serial?

użytkownik usunięty

jak w temacie. dla kogo on jest? glownie kobiety? mezczyzni? nastolatki? seniorzy?

Hmmm. Sęk w tym, że jest to serial dla każdego.

Serial którego fabuła ma większe szanse powtórzyć się w twoim życiu, niż ta z seriali sci-fi czy medycznych.

Dlaczego, dla każdego, bo masz tam przekrój społeczny:
■ 6 głównych bohaterek - postacie żeńskie (Bree Van de Kamp, Susan Mayer, Lyntte Scavo, Gabrielle Solis i Edie Britt oraz Mary Alice Young - narratorka)
■ mężów/partnerów głównych bohaterek - postacie męskie (Tom Scavo, Carlos Solis, Mike Delfino, Karl Mayer, Paul Young czy Orson Hodge)
■ dzieci głównych bohaterek i ich mężów/partnerów - postacie nastoletnie (Zachary Young, Andrew Van de Kamp, Danielle, Van de Kamp, Julie Mayer i John Rowland)
■ dzieci Lynette Scavo - postacie dziecięce, które wbrew pozorom, też miały swoją fabułę (Porter, Preston, Parker i Penny)
■ seniorzy: głównie śp. Kathryn Joosten jako Karen McCluskey czy Ida Greenberg.

Sama Wisteria Lane jest miejscem idyllicznym: piękne domy, zadbane żony, białe płotki, wykoszona trawka i dzieci bawiące się na podwórku stanowią kontrast, dla plugawych i ohydnych sekretów, które KAŻDY z sąsiadów trzyma za zamkniętymi drzwiami. "Prędzej znajdziesz tam Trupa, niż niedopałek papierosa." lub "Tutaj nie sposób dostrzec rozpaczy ani wściekłości ani nawet odrobiny żalu. Ludzie, którzy tu mieszkają, odkryli, że istnieje pewien sposób na ukrycie tajemnic przed sąsiadami. Na przedmieściach nie ma niczego bardziej zwodniczego, od uśmiechu."

Największymi - przynajmniej dla mnie - plusami serialu jest:
■ połączenie komedii i dramatu, gdzie w jednej scenie możesz się zalać łzami a w kolejnej, z inną bądź tą sama bohaterką, wybuchniesz śmiechem, lub
PRZYNAJMNIEJ się uśmiechniesz
■ podkład muzyczny genialnego Danny Elfmana
■ tajemnica całego sezonu, która sama w sobie wciąga, obok
■ kompletnie różne pod względem charakteru główne postacie: pedantyczna "Martha Stewart" Bree, puszczalska i złośliwa Edie, najmądrzejsza z nich (nie myl z "przemądrzała") eks bizneswoman Lynette, fajtłapa Susan czy egocentryczna uwodzicielka Gabrielle.
■ trupy, które ścielą się gęsto
_________________

"Zżyłam się z bohaterami serialu. Z dziewczynami, z których każda miała swoje momenty. Z wątkami mrożącymi krew w żyłach. Z problemami każdej z rodzin. Serial mocno mnie zaskoczył. Kiedy kilka lat temu wchodził do polskiej tv, nie do końca mi podpasował. Jednak, gdy w tym roku zaczęłam go oglądać..trudno było się oderwać. Nie jest jednowymiarowy i to najbardziej mnie zaskoczyło. Jest taki, jakie jest życie - barwny (we wszystkich tego słowa znaczeniach) Zostało w nim poruszonych wiele trudnych problemów, które mnie przytłaczały; przytłaczały mnie, bo były rzeczywiste. Czasem zajmowało mi kilka dni przetrawienie najważniejszych z nich. Było też wiele sytuacji komicznych, absurdalnych, kilka tendencyjnych... Jednak początkowe wrażenie głupkowatego serialu, zastąpiło coś w rodzaju szacunku dla twórców i aktorów. Wszyscy trzymali poziom. Gratuluję i dziękuję. Obejrzałam dziś ostatni odcinek. Będę tęsknić."

- kendi1984 z filmwebu (temat "będę tęsknić:(")
_________________

Od ostatniego sezonu "Gotowych na Wszystko" minęły niemalże dwa lata, a ja nadal nie mogę pogodzić się z faktem że to już koniec. Brakuje mi tych dziewczyn, tych wszystkich intryg, ciekawych dramatów czy czystej komedii. Moim zdaniem Marc Cherry stworzył coś niepowtarzalnego, innego, innowacyjnego. Czy jest to arcydzieło? Zdecydowanie nie, bo ma też kilka słabszych momentów, ale na pewno blisko mu do wspaniałości. To co podobało mi się w tym serialu najbardziej, to synkretyzm gatunkowy. Sprawnie połączono wiele na pozór wykluczający się typów filmu, które razem wykreowały
świetne uniwersum skupione na Wisteria Lane. Mamy komedię, mamy dramat, mamy tragedię, mamy trochę kryminału, trochę groteski i przerysowania, odrobinę thrilleru czy też psychologii. Nawet na wątki katastroficzne znalazło się miejsce. Powiedzcie mi, czy jest jakaś inna tego typu produkcja? Wydaje mi się, że nie a trochę już dzieł kinematografii widziałem. Naprawdę żałuję, że nie pociągnięto tej serii dłużej. Ale może dobrze się stało, że Gotowe na Wszystko zeszło z ekranów kiedy jeszcze brylowały.

- tomb2525 z filmwebu (temat "będę tęsknić:(")
_________________

dobry serial, mimo że dla kobiet (młodzieżowa wersja mody na sukces), to podobał mi się. oczywiście, jak to już tradycyjnie przy okazji amerykańskich produkcji, (...). ale rozumiem, że zwroty akcji dostosowane do oczekiwań znudzonych kur domowych. no i warto zauważyć, że serial mimo potężnej ilości sezonów nie spadał poniżej solidnego poziomu, co się rzadko zdarza.

- olajuwon z filmwebu (temat "dobry serial")
_________________

TU MASZ także PEŁNO OPINII pozytywnych:
http://www.filmweb.pl/serial/Gotowe+na+wszystko-2004-140235/discussion/Czy+warto ,2351934

ocenił(a) serial na 10

To serial niewyobrażalny ,dla wszystkich , dla kobiet , mężczyzn , nastolatków. Wciąga niesamowicie, jest tam dramat , komedia, thriller.Postacie niesamwicie dobrani , każdy sezon niesie nowy wątek.Różne rodziny się wprowadzają', wyprowadzją, jednym słowe Wow!!! Polecam :-)

ocenił(a) serial na 10

Serial najlepszy pod sloncem wg mnie :-) polecam go serdecznie dla wszystkich, ja go ogladalam kiedyś w telewizji, później na DVD z mama, pozniej jeszcze z chlopakiem i im się podobalo, oczywiście ja sama ten serial ogladalam ze 6 razy, i na pewno jeszcze do niego wrócę :-) ...

ocenił(a) serial na 7

Dopiero w połowie zeszłego roku zabrałam się za obejrzenie tego serialu, kilka dni temu skończyłam. I polecam go każdemu. Aż osiem sezonów, a żaden nie był słaby. Bardzo ciekawe bohaterki. Połączenie serialu obyczajowego, komedii i kryminału. Zżyłam się z bohaterkami i będzie mi ich brakowało.

ocenił(a) serial na 9
pocachontasss

Ja dopiero zaczynam :) Jak leciał w Polsacie to jakoś mnie nie przekonywał...może przez sam fakt emisji w Polsacie. Zaczyna się ciekawie i zdążyłam już się dobrze ubawić przez pierwsze odcinki, także ze swojej strony polecam.

użytkownik usunięty

Jasne z tym serialem nuda ci nie grozi ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones