PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140235}

Gotowe na wszystko

Desperate Housewives
7,7 115 739
ocen
7,7 10 1 115739
6,8 8
ocen krytyków
Gotowe na wszystko
powrót do forum serialu Gotowe na wszystko

Oglądałam ale czasem opuściłam kilka odc

Kinomaniaczka_tvd

1965-1990

Mary Alice urodziła się jako Angela, 18 listopada 1965 roku[2]. Mieszkała w Salt Lake City w stanie Utah. Zdobyła wykształcenie medyczne i zatrudniono ją w miejscowym szpitalu jako pielęgniarkę. Pracowała tam też Felicia Tilman. W międzyczasie Angela wyszła za mąż za Todda Forresta. Wkrótce wyszło też na jaw, że kobieta była bezpłodna.

„Nazywam się Mary Alice Young i zanim umarłam, w moim życiu było dużo miłości, szczęścia, przyjaźni i, niestety, tajemnic. Wszystko zaczęło się (...), kiedy nazywałam się Angela Forrest a moje życie wypełniała cicha rozpacz. Czułam ją każdego ranka, nawet wtedy, gdy robiłam śniadanie dla mojego męża, robiąc sprawunki po południu, nawet w pracy. Dla mnie każdy dzień był szary i pusty, aż pewnej nocy, niespodziewanie pojawił się kolor.”
— Mary Alice Young (odc. 1x23)

1990-1993

W roku 1990 do Angeli przyszła Deirdre Taylor z 10-miesięcznym Daną. Była to narkomanka, która wielokrotnie trafiała już na odwyk, dlatego znała pielęgniarkę. Deridre była też eks-dziewczyną Mike'a Delfino, który nieco wcześniej poszedł do więzienia na 5 lat. Dziewczyna potrzebowała pieniędzy, jak sama twierdziła, na dziecko. Źle wyglądała, tak jak by znowu zażywała narkotyki. Angela nie chciała jej dać pieniędzy i otworzyła drzwi aby wyszła. Nagle Deirdre zaproponowała sprzedaż własnego dziecka za wszystkie pieniądze w domu. Angela, po chwili wahania, zamknęła drzwi, co oznaczało jej zgodę, mimo sprzeciwu Todda. Krótko potem, w marcu 1990 roku, nieprzytomna Deirdre przyjechała do szpitala. Pielęgniarka Felicia z policjantem (Kevin E. West) chcieli wiedzieć gdzie jest dziecko. Funkcjonariusz nakazał innemu policjantowi czuwać przy Deirdre i gdy tylko się obudzi, wypytać o to co zrobiła z dzieckiem. Angela wpadła w panikę, ale spostrzegła na kalendarzu reklamę miasta Fairview. Zdecydowała się wyjechać. Rodzina zmieniła dane, by się zabezpieczyć:

Angela Forrest stała się Mary Alice Young,
Todd Forrest – Paulem Young,
a Dana Taylor/Forrest – Zacharym "Zachem" Young

Pewnej nocy w 1993 roku, gdy Mary Alice usłyszała dzwonek do drzwi. Kroiła marchew ostrym nożem, ale wyszła z kuchni i położyła narzędzie na stoliku przy schodach. Otworzyła drzwi i zobaczyła Deirdre. Biologiczna matka Zacha wydała dużą ilość pieniędzy, żeby ich wytropić. Nie powiedziała nic policji, bo wiedziała, że oni umieścili by chłopczyka w rodzinie zastępczej, lub oddali go jej ojcu. Doszło do kłótni i wyzwisk ze strony Deridre. Angela próbowała sprawdzić przedramię Deirdre, czy nie było tam śladów igieł ale Paul je rozdzielił. Deirdre chciała iść po dziecko. Paul ją zatrzymał i rzucił koło kominka. Deirdre chwyciła pogrzebacz i dwa razy uderzyła nim Paula. Rzuciła narzędzie i znowu chciała iść na piętro, ale Mary Alice dobyła nóż kuchenny, który był obok. Pchnęła nim w brzuch gościa. Kobieta upadła i zmarła z wykrwawienia. Mary Alice pobiegła do pokoju Zachary'ego, po skrzynię z misiami. Obudziła tym dziecko, ale przytuliła je i delikatnym, cichym głosem, kazała iść spać. Po chwili zniosła skrzynię i na pytanie Paula zdecydowała, że zwłoki włożą do skrzyni i postarają się by się tam zmieściły. Całość wrzucą do dołu, gdzie nazajutrz zostanie wylany beton na basen. Mary Alice wiedziała, że tak ukrytego ciała nikt nigdy nie znajdzie. Sprawdziła też przedramię Deirdre i przekonała się, że już nie brała narkotyków, ponieważ nie było śladów po igłach. Żona Paula spojrzała na męża i gdy wstał, za jego plecami zobaczyła Zacha. Chłopczyk patrzył na wszystko ze schodów.

Jedynym tematem tabu w domu Young były zajścia straszliwej nocy, gdy zmarła Deirdre[12]. O pilnie strzeżonym sekrecie dowiedziała się Martha Huber[13], w domu swej siostry Felicii[14]. Podczas odwiedzin znalazła wspólne zdjęcie Mary Alice i Felicii jako pielęgniarek. Felicia zwierzyła się jej w jaki sposób "ta Mary Alice" zniknęła z Salt Lake a wtedy sama Martha powiązała fakty[13]. Wiedząc tylko o tym, że Mary Alice kupiła nielegalnie dziecko, 26 września 2004 roku[2] wysłała anonimowy list z szantażem do sąsiadki. Mary Alice nie mając pojęcia kto i ile zna prawdy, popełniła samobójstwo tego samego dnia w kuchni swojego domu[15].

„Wiem, co zrobiłaś.
Robi mi się od tego niedobrze.
Zamierzam powiedzieć.”

Źródło:
Polska wikipedia ► gotowe na wszystko ►Mary Alice Young (ominąłem spoilery, czyli sceny gdzie MAY się jeszcze pojawiała) Stąd te numerki w nawiasach kwadratowych: to przypisy do innych odcinków.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

DZIĘKUJE kochana,uwielbiam ten serial,oglądam teraz potworki,ale zawsze omijałam tą część :)
A czemu BREE dostała taka sama kartke?

Kinomaniaczka_tvd

KochanY. *PŁEĆ MĘSKA* ps. TAKŻE UWIELBIAM TEN SERIAL.

Bo kiedyś zwierzyła się Orsonowi z całej tajemnicy MAY. Skoro powiedziała mu o Rexie, George'u, porzuceniu Andrew i swym alkoholiźmie to mogła też dodać tajemnicę żony Paula.
LUB
Dowiedział się o treści listu z telewizji, po tym jak aresztowano Paula Young.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

oj przepraszam :)
aaa no tak,dziękuję :)

Kinomaniaczka_tvd

Spoko. Każdy mnie bierze za kobietę, gdy odbieram telefony. Poznań pozdrawia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones