PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140235}

Gotowe na wszystko

Desperate Housewives
7,7 115 739
ocen
7,7 10 1 115739
6,8 8
ocen krytyków
Gotowe na wszystko
powrót do forum serialu Gotowe na wszystko

Szukałem takiego tematu, ale nie znalazłem. Coś z innej beczki.
Było coś co Was wyjątkowo w DH denerwowało? Co zrobilibyście inaczej? Albo czego byście do serialu nie dali?

crazYboY50007

Tu jest pełno opinii z wisterial.fora.pl jak chcesz poczytać.

http://www.wisterial.fora.pl/ center-ogolnie-o-serialu-center,32/skopane-spartaczone-watki-wg-forumowiczow,165 7.html

[Między "pl/" a "center-" jest spacja a reszta linku tak jak leci. Jeśli ci się nie otworzy, to szukaj(cie) na forum w dziale "Ogólnie o serialu"]
Wg mnie.

1. śmierć Edie. Z tym chyba każdy się zgodzi. Lubię Katherine, ale niepotrzebnie Marc Cherry wprowadził drugą perfekcjonistkę na WL w sezonie 5. Dobrze, że w 6 jakoś się broniła.

2. Wątek Any Solis. Nie będe pisał dlaczego, bo mogą to czytać Ci co nie oglądali 6 sezonu.

3. Wątek Justina. W odcinku 2x21, gdzie Bree wyrzuciła syna z domu, był on jeszcze na kolacji razem z Andrew i Peterem a potem "echoooo"? Żadnych pytań od jego strony gdzie jest Andrew i żadnych kolejnych, chociażby dodatkowych występów? W końcu Fairview to małe miasto jak to powiedziała w 4 sezonie Katherine.

4. Addison Prudy i Susan: żadnych kontaktów między ojcem a córką? W końcu niedługo minie 9 lat odkąd się spotkali. Ile czasu można naprawiać swoje małżeństwo? Ostatecznie powiedział, że jak to zrobi, skontaktuje się z Susan.

5. Eli Scruggs. Chodzi o to, że oprócz odcinka 5x13 nikt o nim nie wspomina, a przecież obiecały mu to nad trumną.

6. powrót Zacha w 3 sezonie i jego nieoczekiwane zakochanie się w... Gabi. W poprzednich sezonach nie było żadnej sceny gdzie powiedział by, że się podkochuje w Gabi lub występowali by razem lub Zach śnił o niej. Nakręcono retrospekcję Gabi z Mary Alice ale ją wycięto i może ona wyjaśniała by genezę tego... dziwnego uczucia.

7. syna Karla. Przecież (spoiler)po tym jak zmarł, Bree lub Susan mogły otrzymać prawa opieki nad nim. W końcu ma on tylko 7 lat. Marissa Mayer porzuciła syna i zmarłego byłego męża. Było by fajnie przez kilka lub chociaż jeden odcinek.

8. Julie Mayer w 6 sezonie. Każdy się wyżywa na Anie, że skopali jej postać. Ale nie widzę większych powiązań Julie z Bolenami oprócz romansu z Nickiem/Dominickiem i nieudanych awansów "jego" syna Danny'ego/Tylera do niej. Wyjechała w odcinku 6x13/6x14 i wróci w 6x17. A dalej?

9. Gra w pokera. Ile razy w 1 i drugim sezonie pokazywano nasze desperatki jak grały w pokera. A w szóstym sezonie? Ani razu. Jakoś nie pamiętam. Nie jest to ważny ani najważniejszy wątek w serialu ale podobno co wtorek spotykają się na pokerze i zawsze towarzyszyły temu zabawne rozmowy.

10. PRZYJAŹŃ: Mary Alice znała wszystkie kobiety z WL. Susan przez lat 14, Bree - 10, Lynette - 6 a Gabi, Edie i Katherine przez rok. Która z nich odwiedziła jej grób, nie licząc pogrzebu? Żadna. Wiem, wiem, że mamy 134 odcinki serialu (w tym 133 wyemitowane) a fabuła serialu rozciąga się na przestrzeni 11 lat od śmierci Young'owej. Tworzy to bardzo szeroki obraz wyobrażeń pozaodcinkowego życia naszych bohaterek. Zwłaszcza te stracone pięć lat. Mogli by jednak pokazać, że ją odwiedzają, a nie tylko pokazanie snu samej Lynette czy wspomnienia Susan.

11. EDIE: Zauważyliście, że oprócz odcinka 5x20 (wymieniona z imienia), 5x23 (wspomnienie Dave'a) i 6x01 (mowa o 6 sezonie; bezimienna wzmianka Lee), nikt o niej nie pamięta. Myślałem, że coś będzie przy Karlu, bo w końcu to była też jego narzeczona, albo przy katastrofie samochodu (usłyszeć z tłumu: "Dobrze, że nie uderzyło w dom tej ś.p.Edie"). Nic, nic, nic. Nawet Gabi, opisując sąsiadów pominęła Edie, ale jej to można wybaczyć. W końcu, w odcinku 1x12, pokazano, że Edie przyjechała na WL po Gabi.

12. POKER: Gdzie do jasnej ciasnej jest poker dziewczyn. Ostatnio widziany w odcinku 5x20 i 6x18... "Sex w wielkim mieście" miał klimat, gdy dziewczyny spotykały się w czwórkę przy martini/cosmopolitan, jak to (chyba?) Granmor poruszył.

13. NIEZNANE NAM POSTACIE: Powinna w serialu być zasada: "jeśli masz grać postać, którą postacie wspominają od dawna z imienia to przyjmujesz to imię bez krzywienia się". A tak mamy nagle jakiegoś dobrodusznego Eli'ego, Eddie'go... Nic nie mam do tych postaci, ale mogli by dać chociaż wskazówkę, że ktoś taki istnieje, np. "pewien chłopiec pomalował mi garaż", "mój stary znajomy pomógł mi odbudować dom" czy "CARLOS! Wiesz jak nudno rozpakowuje się kartony z małym chłopcem do pomocy?!". Wyjątkie jest tu rzeczywiście Mona Clark (odc. 1.16, 2.07, 3.10, 5.14 – 5.15, 6.03, 6.05 i 6.09 - 6.11).

14. 5-LETNI PRZESKOK: Po co tyle? Nie wystarczyły 3 lata? Gdzie Gabi w ciąży, kolejne ekstra numery Bree po pijaku, wojna o przywództwo w firmie kateringowej Bree z Kath, problemy dojrzewania bliźniaków Scavo, menopauzy, które też mogły by być wykorzystane komediowo, ze względu na huśtawkę nastrojów, Edie by szybciej przyjechała, ślub Dylan z Bradley'em, cały proces rozwodowy Susan i Mike'a - świetny materiał do dramatu. Tyle zmarnowanych ewentualnych wątków...

15. Nikt nie wspomniał o Rafaelu? Kim jest Rafael? Pies Boba i Lee, którego Susan uwięziła w swym garażu (odcinek 4x04) by zdobyć sympatię McDermotta. Potem ten zwierzak ubrudził marynarkę Huntera od Dolce i Gabbana, żółtą farbą. Też zniknął...

16. Sam Allen i siódmy sezon? Przecież siedziba byłej firmy Bree znajduje się obok jej domu. Wszystko co ma jakąś wartość jest przecież nadal tam, w miejscu jej byłego garażu. Te wszystkie gazówki, biuro, lodówki, tablice z pomysłami lub (widziałem na jednym z filmików z YT lub odcinków) zdjęciami z poprzednich imprez. Sam to sprzedał, przejął czy przeniósł gdzieś bliżej swojego mieszkania? Tego nie wyjaśniono. Osobiście uważam, że pierwsze odcinki powinny być poświęcone walce sądowej Bree z Samem a nie skupianiu się na kolejnym facecie, tym bardziej takim nie związanym z medycyną: chirurg Rex, farmaceuta George i dentysta Orson. Coś jak drugi sezon, gdzie Bree była sama a mężczyźni, z którymi się spotkała, nie byli odpowiedni dla niej.

17. zjeb**i postać Orsona. Sądziłem, tu się powtarzam, że opuszczenie Bree w finale szóstego sezonu zostało zrobione tylko dlatego, by Orson wrócił na swoich nogach i ponownie, jako mąż Bree. Van De Kamp sama powiedziała w odcinku 6x13 do Orsona: "przy odpowiednio ciężkiej rehabilitacji, możesz kiedyś zacząć chodzić". Trip mi nie przeszkadzał, ale Orson był tym IDEALNYM mężem dla Bree dla mnie. W końcu zarówno Susan dwa razy wychodziła za mąż za Karla i Mike'a a Gabrielle za Carlosa.

18. Liczyłem, że w finale powiedzą, że Katherine wróciła do Adama a Betty Applewhite (z sezonu drugiego) jest siostrą Renee, wspomnianą bezimiennie przy Bree w odcinku 8x18.

19. Traktowanie po macoszemu Katherine. Gdzie jej udział w finale szóstego sezonu? Gdzie jej retrospekcje z odcinka setnego (urodziny Karen), czy przy śmierci Eliego?

Chyba tyle....

michu1945

Cho***na edycja postów! WYBACZCIE, ale niektóre opinie pisałem gdy skończył się dany sezon. Dlatego brzmią jak brzmią.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Zgodzę się odnośnie Katherine z 1. Edie bardzo lubiłem, ale chyba Renee, którą wprowadzili podobno w zamian za Edie, lubię bardziej. Renee jest genialna!

Mnie bardzo denerwuje to, że nie pozwolili przez te lata iść Lynette do pracy. Przecież ok, urodziła małą Paigie, ale no to skoro jej marzeniem zawsze było rozwój zawodowy, to dlaczego nie poszła do pracy i nie wynajęła niani?

Albo w 7 sezonie jak Susan miała problemy finansowe i w ogóle nie była bogata to dlaczego z Mike'm jeździli takimi drogimi samochodami?! To takie absurdalne niby a mnie denerwowało!

ocenił(a) serial na 10
crazYboY50007

A tak to zgadzam się ze wszystkim co napisałeś.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

i jak w 8 sezonie Carlos przestał pracować za dużą kasę i przeżywali, że nie mają na opłaty. A na koncie nie mieli oszczędności? Przecież jak Carlos był w biurze i wypisywał pracownikom czeki to robił to z własnego konta, więc musieli mieć tam grube pieniądze.

Chciałbym, żeby wątek Grace był bardziej rozwinięty. (spoiler) bo skoro jej rodzice, niebiologiczni, byli w USA nielegalnie to mogłoby być tak, że by mieli za to iść do więzienia, a Carlos i Gabrielle mogliby walczyć o prawo do opieki nad Grace i żeby ją mogli wychowywać. Mogłoby to być całkiem fajne, bo Gabrielle miałaby nareszcie wymarzoną córkę, szczupłą i podobną do siebie.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Gdzie mógłbym obejrzeć wyciętą retrospekcję z Gabrielle i Mary Alice?

Nalesnikarz

Właśnie nie ma. Nigdzie nie mogę znaleźć. Jest pewnie ale jedynie na oryginalnym wydaniu anglosaskim DVD. W Polsce mamy jedynie to zdjęcie jako dowód:

http://desperatephotos.net/albums/PromoSaison3/312/015.jpg

crazYboY50007

1. Mi się zdecydowanie najbardziej nie podobało jak rozwiązali sytuację z Kaylą- nieslubną córką Toma. Jakoś nie pasuje mi do niego, przykładnego ojca, że ją olał w zupełności, no bo niestety tak to wygląda w serialu. A alimenty? A kontakt jakiś? Telefony?
Strasznie dali plamę, jak można zrobić taki wątek, a potem udawać, ze go nie było?

2. Biologiczna córka Gabrielle- NIE NIE NIE- NIGDY nie uwierzę że Juanita nie jest jej rodzoną. Udaję, że tego wątku nie było i już ;) za bardzo charakterkiem jest podobna do mamuśki. Prędzej bym uwierzyła że ta druga jest podmieniona.

3. Druga córka Gaby- dziwna ta postać, czasem miałam wrażenie jakby była lekko upośledzona ;) ani to to się prawie w ogóle nie odzywało, robiło dziwne rzeczy, wątku oprócz tego aktorskiego w ogóle z nią nie było. Była ta Celia, ale jakby jej nie było w tym serialu.



ocenił(a) serial na 9
marharytka

Charakterkiem to może Juanita podobna do Gabi, ale sylwetką? Przecież ona chyba waży więcej niż Gabi, poza tym widać, że ma indiańskie korzenie.
Co Celii też się zgadzam, że wygląda i zachowuje się jak upośledzona.

ocenił(a) serial na 9
crazYboY50007

Spoilerowac chyba bede,uwaga. Bardzo mi sie nie podobalo to co sie porobilo z Orsonem na koncu. Chcialam zeby byli razem z Bree. Lubilam go ;) Nie jestem tez przekonana czy Mike powinien zginac. Troche jednak za duzo bylo tych wzruszajacych zgonow... Mialam tez wrazenie,ze postac Renee jest podroba Edie. Wiecej zastrzezen nie mialam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones