PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140235}

Gotowe na wszystko

Desperate Housewives
7,7 115 739
ocen
7,7 10 1 115739
6,8 8
ocen krytyków
Gotowe na wszystko
powrót do forum serialu Gotowe na wszystko

Obsada polskiej wersji

ocenił(a) serial na 10

Witajcie wielbiciele DH, nie wiem czy ktoś z Was jeszcze tu zagląda. Ja fanem serialu jestem od niedawna, tj. od kilku lat, ale uważam ten serial za najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem a widziałem wiele udanych: ,,Sukcesję'', ,,Breaking Bad'' itp. ale są powody dla których to właśnie ten zachwycił mnie najbardziej min dlatego że łączy w sobie wszystkie gatunki tak zgrabnie jak mało który serial. Ostatnio w przypływie wolnego czasu zaczęliśmy z Małżonką zastanawiać się jak mogłaby wyglądać polska wersja serialu. Nie wiem czy chciałbym tego, zwłaszcza po latach od zakończenia, Jako że od kilku lat w kraju nad Wisłą powstają bardzo dobre i dobre seriale może to nie byłby taki zły pomysł? Ale ten wątek jest bardziej luźny, proszę nie traktować go na zasadzie że chciałbym tej polskiej wersji, tylko bardziej zastanawiam się ,,co by było''. Na początek tytuł ,,Różana Aleja'' albo ,,Kobiety z Alei Róż'' akcja mogłaby się dziać np w Konstancinie Jeziorna.
A teraz propozycje obsady:
Obsada żeńska
Lidia Skawińska - (Lynette Scavo) Sonia Bohosiewicz
Brygida Chodzińska - (Bree Hodge) Karolina Gruszka, Daria Widawska, Magdalena Walach
Zuzanna Majer (Susan Mayer) - Agnieszka Michalska
Gabriela Łakatosz (z domu np. ,,Horwat’’) Tutaj mam problem gdyż jak wiadomo Latynosów w Polsce zbyt wielu nie ma, więc proponuję zasymilowaną Romkę, Można by ,,przyciemnić’’ Martę Żmudę to byłby pewien paradoks że ,,nasza’’ Gabi jest jaśniejsza od Susan. Ale póki co nie przychodzi mi nic innego do głowy.
Edyta Bryt - Magdalena Cielecka
Karina Maklakiewicz (albo MaklaSkiewicz i robimy takie ,,wink wink’’ podwójne że nawiązanie i do aktora i do oryginału z DH) Stanisława Celińska i nie widzę w tej roli nikogo innego za bardzo. Nie wiem czy po wojnie było to imię nadawane na pewno nie zbyt powszechne.
Marta Huber - Edyta Jungowska
Córkę Lidii może grać np. Blanka Kot (z Wielkiej Wody)
Córki Gabi to nie wiem :/ dziewczynka z ,,Infami’’?
Adrianna Chodzińska – Wieniawa
Julia Majer – Aleksandra Skraba
Matka ,,Rexa’’ (o nim później) Anna Dymna?
Chłopy
Tomasz ,,Skawa’’ Skawiński – Wojciech Zieliński, ten ,,Skawa’’ to taka ksywka z dzieciństwa, nawiązanie do Skawińskiego z ,,Kombi’’ które on lubi a ,,nasza’’ Lidia by miała z tego bekę że obciachowy zespół itp, a on by uważał że nie słucha a słuchałby po kryjomu itp.
Piotr i Paweł (Preston) – mogą być Zdrójkowscy pasją nawet
Paweł (Parker) hmm no nie wiem może Nicolas Przygoda?
Olgierd Chodziński – Marek Kalita
Andrzej ,,Andrzejek’’ Chodziński – Maciej Musiałowicz
Sławek (Sam Allen) – Jakub Gierszał albo Filip Pławiak – tak wiem Sam brzmi 100x lepiej ale noo Samów w Polsce nie uświadczysz
Mam problem z Rexem z aktorem i jego nazwiskiem. Nazwiska ,,van’’ to nie jest jak wiadomo powszechne w Polsce, no i nie wiem kto mógłby być dlatego póki co jest ,,Chodziński’’ może np. Radosław Pazura? Imię to może Ryszard?
Karol Majer – kojarzy mi się trochę Tymański, to nie aktor ale ktoś śmieszny, ale jednocześnie nie brzydki i nie głupi. No i totalnie widzę jak potrafi być sarkastyczny
Michał Delficki (chyba nazwisko ,,Delfiński’’ nie figuruje) – Marcin Dorociński
MJ mógłby grać jakiś dzieciak utalentowany nie wiem kto ale tak wczesna podbaza, co do imienia to może Maks Julek? Może być tak że Dorociński by chciał nazwać go po dziadku Maurycy np. ale Zuzanna by nie chciała bo by uważała za obciachowe
Ojciec Michała – Marian Dziędziel albo Jan Frycz
Toni Łakatosz – Paweł Deląg (żeby się imię Karol nie powtórzyło, biznesy ogarniałby jako ,,Antoni’’ ale to by było jego legitne imię z chrztu itp.)
Dawid Woliński (Dave Williams) – Maciej Stuhr, po ,,Szadzi’’ mi pasuje na maksa
Romuald Bender (Witold Dębicki) – czyli ,,chłopak’’ Kariny. Moim zdaniem nazwisko może zostać, nie jest częste w Polsce ale występuje
Edmund ,,Edek’’ Orłowski – Mikołaj Kubacki (Apokawixa, Król itp.)
Daniel Boliński – Mikołaj Matczak (Jim z pl wersji ,,Biura’’), ale co śmieszne nie mam pomysłu na jego matkę i ojczyma. Jako że w oryginale była Włoszką w pl wersji może być np. Ukrainką. Czy po prostu wówczas chrzanić podobieństwo do oryginalnego odpowiednika i dać im jakieś typowo ukraińskie? Terefenko? Mogłaby ją grać Joanna Liszowska np?
To na razie tyle, brakuje np. Rene, czy George, i tak wiem zarówno Widawska jak i Gruszka nie są wiele starsze od serialowych dzieci ale skoro ta pierwsza grała matkę Andersza który jest nieco ponad 10 lat młodszy, a Gruszka grała matką Musiałowicza już w ,,kodzie genetycznym''. Taki wątek pewnie gdzieś tam powstał ale przypuszczam że z 15 lat temu w czasach największej popularności serialu w Polsce, więc myślę że nie zaszkodzi go ,,odświeżyć''.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones